Aren Teknik – Kombi Servisi – Klima Servisi – Arıza Bakım

Aren Teknik Kombi Klima Arıza Bakım Servis

Aren Teknik ısıtma sistemleri konusunda yılların tecrübesiyle aynı gün yerinizde kombi ve klima teknik servis hizmeti vermektedir. Covid önlemleri alınmış güvenilir ve garantili hizmet almak için bizi arayınız.

Aren Teknik – Kombi Servisi – Kombi Bakımı

Doğalgaz kombileri kış aylarında daha fazla olmak üzere tüm sene boyunca oldukça ağır şartlar altında çalışırlar. Su, su basıncı, ateş, yüksek ısı ve suyun yüksek ısı altında oluşturduğu kireçle boğuşan kombi her yıl sonunda arıza yapmasa da, iyi bir bakımı hak eder.

Kombi cihazınız  aniden çalışmaz olursa öncelikle elektrik ve gazın kombiye ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmek gerekir. Daha sonra su basıncını kontrol ederek kombinin su eksiltip eksilmediği kontrol edilir. Su eksiltme varsa kombi altındaki vanadan eksik olan miktar tamamlanır. Tüm bu işlemleri  yaparken cihaz üzerindeki kombi arıza kodları size yardımcı olacaktır.

Tüm yapılanlardan sonra kombi yine de çalışmazsa artık kombi servisi çağırma aşamasına gelmiş olursunuz. Sadece kombi çalışmayı kestiğinde değil, çalışırken de kombi servisi çağıracağınız durumlar oluşabilir. Örneğin kombiden motor sesi gelmesi, kombinin sık sık su eksiltmesi, su damlatması, kaloriferin yeteri kadar ısıtmaması ve kullanım suyunun sık sık soğuması veya hiç ısınmaması servis çağırmak için fazlasıyla yeterli nedenlerdir.

Doğalgaz Kalorifer Petek Temizliği – Petek Temizleme

Doğalgaz kaloriferiniz artık eskisi gibi iyi ısıtmıyorsa radyatör peteklerinin tıkanmış olduğunu düşünebilirsiniz. Bu durumda kalan kullanıcılar kombi üzerinden ısıyı yükseltseler de bu yöntem daha fazla fatura bedeli ödemekten başka işe yaramayacaktır.

Peteklerin tıkalı olup olmadıklarını genellikle el ile kontrol ederek anlayabilirsiniz. Kalorifer çalışıyorken petekler üzerinde elinizi gezdirdiğinizde soğuk bölgeler hissediyorsanız petek tıkanıklığını düşünmelisiniz.

Biz kıymetli müşterilerimize kombi bakımı veya kombi tamiratı esnasında petek temizliği yaptırmalarını öneriyoruz. Bu yöntemle tam bir bakım yapılmış olmaktadır.

Klima Servisi – Klima Tamiri – Klima Bakımı

Değişen iklim koşullarında sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezi, kışında ısınma amaçlı kullanılan klimaların arıza ve bakım hizmetlerini yerinde veriyoruz. Normal olarak çalışıyorsa bile kilimaların sebep oldukları viral hastalıklara karşı her sene mutlaka bakımlarının yapılmalarını öneriyoruz.

Aren Kombi Servisi